TEMİZLİK HİZMETLERİ  > 

HALI YIKAMA

UYGULAMA: Temizlik personeli halı bakım ve temizliğinde kullanılacak malzemeyi eksiksiz olarak hazırlar. Öncelikle işin hangi metot ile yapılacağını proje şefinden öğrenir. Halıcı yapacağı temizlik ve bakım sırasında mobilya ve eşyaları korur. Personel  bakım ve temizliğe başlamadan önce ayağına galoş giyer. Temizlik ve bakım işlerinin her aşamasından önce aşağıdaki safhaları sıra ile uygulanır. Halı lifleri, fırçalanır, elektrik süpürgesi ile vakumlanır. Halı üzerindeki lekelere, cinsine göre uygun ürünle müdahale edilir. Temizleyici karışım halının kirlilik oranına göre etiketine yazılı oranda su ile karıştırarak hazırlanır. Ürün halının görünmeyen küçük parçasında test edilir. Halının kenarları el ile sert fırça kullanılarak şampuanlanır. Ürün köpük jeneratörüne konulur. Cila makinesine monte edilir. Halı fırçası makinenin altına takılır. Daha sonra halının tüm yüzeyi eşit miktarda şampuanlanır. Mamül halının derinliklerine nüfus ettirilmez .Halının ezilmiş olan tüyleri halı tarama fırçası ile dik duruma getirilir .Halı kurumaya bırakılır. Halı kuruduktan sonra elektrik süpürgesi ile vakumlanır. 
 
PEDLEME UYGULAMA: Yıkama makinesinin altına ped taşıyıcı elle çevrilerek takılır. Tekstil ped hazırlandığı mamülün içine ıslatılıp pres ile sıkılıp makinenin altına takılır .Dairesel hareketler yaparak halı eşit oranda pedlenir .Halının tüyleri taranarak dikey duruma getirilir. Halı kurumaya bırakılır. 
KURU KÖPÜK UYGULAMA :Köpük jeneratörü yer cila makinesi monte edilip jeneratöre hazırlanan ürün doldurulur. Halı fırçası makinenin  altına çevirilerek takılır. Halının tüm yüzeyi eşit miktarda şampuanlanır. Halını ezilmiş olan tüyleri halı tarama fırçası ile dik duruma getirilir. Halı kurumaya bırakılır .Halı kuruduktan sonra elektrik süpürgesi ile vakumlanır. 
FIRÇALI ŞAMPUANLAMA UYGULAMA: Makinenin altına halı fırçası elle çevrilerek takılır. Su tankı makineye monte edilir .Hazırlanan mamül  su tankının içine doldurulur. Zemine eşit miktarlarda, halı nın derinliklerine nüfus ettirmeden şampuanlanır. Şampuanlanan halı, yıkama makinesi ile temizlenir. Halı tüyleri halı tarama fırçası ile dikey duruma getirilir. Halı kurumaya bırakılır. 
PÜSKÜRTME EMME YÖNTEMİ UYGULAMA: Ürün temizlenecek olan halının üzerine makine ile püskürtülür. Ürünün halı üzerinde kurumamasına dikkat edilir.8-10 dakika beklenir.(40+50 metrekare)Daha sonra halı yüzeyi, halı yıkama makinesi ile yıkanıp iyice durulanır .Halı tüyleri taranır ve kurumaya bırakılır .Kurumaya bırakılan halıyı uyarı levhası koyarak korumaya alır. Temizlik personeli iş bitiminde malzeme ve ekipmanları eksiksiz olarak depoya teslim eder.  

Bu Kategoride Hizmet Veren Şirketler
TEMİZLİK HİZMETLERİ
BİZİ TAVSİYE EDENLER
TEMİZLİK ŞİRKETLERİ
KELİMELER

Temizlik Şirketleri

, temizlik firmaları, temizlikçi şirketleri, temizlikçi firmaları, temizlik firması, temizlik şirketi