TEMİZLİK HİZMETLERİ  > 

OFİS TEMİZLİĞİ

Ofis temizlik hizmeti , profesyonel temizlik şirketleri tarafından verilen hizmetlerden birisidir. Hizmetin çeşitliği ofisin büyüklüğü ve ofiste çalışan kişi sayısına göre değişmektedir. Ofis temizliğinde verilen hizmetler aşağıdaki gibidir.
Kaba kirler varsa süpürge ile toz kaldırmadan faraşa alınır.
Yerlerde halı olmayan kısımlar genel temizlik maddesi veya uygun bir ürünle paspaslanarak temizlenir.
Yerlerdeki halılar kuru vakum yapma talimatına göre temizlenir.
Parlak Metal yüzeyler parlak ve oksitsiz olmalı  temiz bir bezle silinir. Sarı pirinç bakır ve metal eşya temizlenir. Parlak olmasına dikkat edilir. Haftada bir kere parlatılır.
Duvarlar temiz ve lekesiz olmalıdır. Duvar silinir .Duvarlarda ve tavanda örümcek ağı olmamasına dikkat edilir. Haftada bir kere veya gerektikçe temizlenir.
Çöpler atılır. Çöp kutuları kapakları kapalı, temiz ve kokusuz olmalıdır. Dezenfektanlı madde ile temizlenir .Çöp kovaları süngere dezenfektanlı ürün dökülerek sürülür ve 10 dakika beklenir. Daha sonra durulanır ve kurumaya bırakılır. Kuruduktan sonra yerlerine bırakılır. Haftada bir kere veya gerektiğinde yapılır.
Masalar silinir. Masalardaki düzenin bozulmamasına dikkat edilir. Haftada bir kere veya gerektikçe temizlenir. Masasını temizletmek istemeyen not bırakabilir. O masa not alınır bir daha ki temizlikte özenle temizlenir.
Armatür ve havalandırmaların temizliği ; Armatür ve havalandırmalar temiz ve lekesiz olmalıdır. Tozlar alınır .Bir kovada genel temizlik maddesi ile su karıştırılır ve ıslak bezle silinir. İyice durulanır.
Camlar; Camlar parlak, lekesiz ve temiz olmalıdır. Camlar temizlenir. Camlar kirlendikçe ve iş planına göre periyodik olarak temizlenir.
Acil durumlarda hemen müdahale edilir ve temiz olması sağlanır.
Panjur ve Jaluziler ;Kaba tozları kuru bezle silinir. Panjur ve Jaluzi temizlenir.
 

Bu Kategoride Hizmet Veren Şirketler
TEMİZLİK HİZMETLERİ
BİZİ TAVSİYE EDENLER
TEMİZLİK ŞİRKETLERİ
KELİMELER

Temizlik Şirketleri

, temizlik firmaları, temizlikçi şirketleri, temizlikçi firmaları, temizlik firması, temizlik şirketi