TEMİZLİK HİZMETLERİ  > 

PARKE TEMİZLİĞİ VE CİLASI

Bu döşemelerde gürgen, meşe ceviz gibi sert ağaçlar kullanılır. Parke yer döşemeleri suyu geçirmeyen cam cila ile cilalanarak korunmalıdır. Piyasada parke, lambri gibi adlarla bulunmaktadır. Cilalı tahta yüzeylerin temizliği çok kolaydır. Ilık sabunlu suya batırılıp, iyice sıkılan bezle silinir. Ve sonra kurulanır. Günlük temizliği ise elektrik ile süpürülüp tozu alınarak yapılır. Aylık olarak cilalanması gerekir. Asit ve alkalilerden etkilenirler. Temizliğinden sonra cam cila ile cilalanır. Cam cila suyu geçirmediği ve sudan etkilenmediği için parke uzun süre bozulmamakta ve daha uzun ömürlü olmaktadır.
Polimer bazlı cila (sert cila) ahşab hariç Karataş, mozaik, PVC, marley, linoleum, gibi yüzeyde kullanılır. Cila uygulamak için ıslak paspas, paspas tutucu nemli, paspas kullanılacak.www.temizlikchi.net 250 miligram cilayı zemin üzerine dökerek nemli paspas ile homojen şekilde zemine yayılacak, zeminin emme özelliğine göre yaklaşık 10 metrekareye ince bir katman atılarak bütün alanı aynı şekilde kısa mesafelerde duvardan duvara 2 metre aralıklarda nemli paspas ile cila uygulanacak.
 Cila nemli haldeyken üst üste silinmeyecek. Ancak cila ıslak ise üst üste silinerek ilk sürülen tabakada bekleme zamanı 30-60 dakikadır. Her tabaka için  mutlaka bekleme  zamanı mutlaka dikkate alınacak ve böylece zeminlerde mükemmel bir kuruma neticesi sağlanacak. Cila işlemi bittikten sonra üzerinde rahatça yürünebilecek duruma gelmesi için 2 saat beklemesi gerekmektedir. Zeminin tekrar temizlenmesi için 12 saat beklemek gerekmektedir.
 Kristalize cila:Yapısında kalsiyum karbonat bulunan mermer traverten ve famerit ile döşenmiş zeminlerin cilalanarak parlatılmasında kullanılır.Kristal cila temel temizlik yapıldıktan sonra bu uygulama yapılır. (yıkama yapıldıktan sonra zemine bu cila dökülür)Kristal cila dispencer’e konsantre olarak dökülür. Tavsiye inox (çelik yünü), ped (paslanmayı önlemek için) ile cila işleminin yapılmasıdır. 1 metrekare mermer alanın üzerine cilayı pulverize edip cila makinesi altına takılan ped ile yuvarlaklar çizerek zemin kuruyana kadar işleme devam edilir. Bu işlem mermer parlayıncaya kadar tekrar edilmelidir. Parlama efekti mermerin kalitesine bağlıdır. ped yüzeyi buğulaştırırsa değiştirilir veya pedi çevirmek gerekir. İşlemden sonra zemine dökülen inox ped artıkları kuru paspas ile toparlanır.Bütün yüzeyin orantılı parlaması için beyaz ped ile parlatma makinesi zemin üzerinden sürekli geçirilmelidir.www.temizlikchi.net
Cila bakım ve onarım için gerekli malzemeler alınır ve işlem yapılacak yere gidilir.Gerekli malzemeler; mop, paspas tutucu, cila makinesi 1500 devir/dakika, pet taşıyıcısı, parlatma pedi, kova, bakım için ürün ve onarım için ürün. Mop vasıtası ile kir ve tozlar alınır. Ürün hazırlanır. Uygun ürün üzerinde yazılı kullanım talimatına uygun ölçüde suyla karıştırılarak hazırlanır. (Yüzeyin emme durumuna göre her 1-2 m alan için 100 ml cila)Hazırlanan ürün, mop yapılarak yüzeye yayılır.Yüzey temizlendikten sonra cilası bozulmuş veya kalkmış yerler varsa onarım yapılır.Cilası bozulmuş ve kalkmış yerler için cila besleme ve parlatıcı sprey kullanılır. Cilası bozulmuş yerlere püskürtülür ve cila makinesi ile cilası yapılır.Makinenin üzerine parlatma pedi takılır.Makine ile sağa sola hareket edilerek zemin kuruyana kadar parlatılır.Kullanılan pedler işlem bittikten sonra akan suyun altında temizlenir. İşlem bittikten sonra araç, gereç ve makineler temizlenerek depoya teslim edilir.
 

Bu Kategoride Hizmet Veren Şirketler
TEMİZLİK HİZMETLERİ
BİZİ TAVSİYE EDENLER
TEMİZLİK ŞİRKETLERİ
KELİMELER

Temizlik Şirketleri

, temizlik firmaları, temizlikçi şirketleri, temizlikçi firmaları, temizlik firması, temizlik şirketi